سلامت و زیبایی

قرص های تقویتی چاق کننده

ویتامین های تقویتی چاق کننده

قرص های تقویتی چاق کننده

در طی چند دهه، مکمل های شیر خشک، غنی سازی مواد غذایی و مصرف بیش از حد ویتامین مصنوعی و طبیعی افزایش شدیدی داشته است. علاوه بر این که منجر به چرخش های مثبت بسیاری می شود. بسیاری از چرخش های منفی مانند چاقی و افزایش وزن نیز با این تمایل تکامل یافته اند. یکی از عوامل اصلی که منجر به افزایش وزن می شود، مصرف بیش از حد ویتامین بدون نیاز هدفمند است. بیایید لیستی از قرص های تقویتی چاق کننده را ببینیم که باعث افزایش وزن می شوند و با پایبندی به مصرف صحیح ویتامین ها از این وضعیت چشم پوشی می کنیم.

آیا ویتامین ها می توانند باعث افزایش وزن شوند

بله، ویتامین‌ها به راحتی می‌توانند منجر به چاقی شوند و این در زمانی که دریافت ویتامین با نظارت پزشکی پشتیبانی نمی‌شود و رویکرد علمی نداشته باشد، بسیار درست است. اگرچه تنها چند تحقیق وجود دارد که این مورد را تأیید می کند، اما حقیقت بدون تغییر است. این مطالعات نشان داده‌اند که غنی‌سازی ویتامین، مصرف ویتامین‌های مصنوعی و کاهش حذف ویتامین منجر به افزایش سریع وزن می‌شود. این شانس در کشورهای مستحکم، زنان (در مقایسه با مردان) و افراد با وضعیت اجتماعی-اقتصادی کمتر (SES) بسیار زیاد است. با این حال، باید درک کرد که صرف مصرف ویتامین ها منجر به افزایش وزن نمی شود. ممکن است بسیاری از عوامل دیگر مانند غذای نامناسب، عدم فعالیت بدنی و مشکلات سلامتی مانند متابولیسم کمتر وجود داشته باشد که ممکن است با مصرف ویتامین ها باعث افزایش وزن بیشتر شود.

کدام مولتی ویتامین در قرص های تقویتی چاق کننده باعث چاقی میشود و بهترین ان؟

در اینجا می توانید بدانید چه ویتامین هایی می توانند باعث افزایش وزن شوند و دلایل افزایش وزن را بدانید.

ویتامین A

مطالعات نشان داده است که زنانی که سعی می کنند به راحتی وزن خود را افزایش دهند. اعتماد و راه حل خود را در استفاده از ویتامین A یافته اند. ویتامین A از اندام های بدن محافظت می کند و به رشد سلولی کمک می کند. این ویتامین در 2 نوع رژیم غذایی انسان موجود است: پروویتامین و از پیش ساخته شده. به طور معمول، ویتامین A از پیش ساخته شده در خوراکی های حیوانی مانند گوشت، ماهی و جگر وجود دارد. پروویتامین در بتاکاروتن است که معمولاً در گیاهان یافت می شود و این حیاتی ترین محدوده ویتامین A است. وقتی ویتامین A به انرژی تبدیل نمی شود به چربی تبدیل می شود که منجر به چاقی می شود.

ویتامین B

در موارد معدودی افراد به دلیل کمبود ویتامین B و آهن دچار افزایش وزن و اختلالات تغذیه ای می شوند. به همین دلیل، داشتن انواع ویتامین مانند ویتامین B برای افزایش اشتها و مصرف مواد غذایی ضروری است و در نتیجه منجر به افزایش وزن می شود. فولات موجود در این ویتامین باعث افزایش وزن و تقویت عضلات می شود. علاوه بر این، فولات همچنین می تواند منجر به کاهش وزن در صورت کمبود آن در بدن شود. به این ترتیب افزایش ویتامین B در بدن در صورت عدم استفاده صحیح منجر به اضافه وزن می شود.

ویتامین سی

نوع عمده دیگری از ویتامین که منجر به افزایش وزن می شود ویتامین C است. مطالعات نشان داده اند که استفاده از ویتامین C غیرطبیعی می تواند به راحتی راه را برای افزایش وزن هموار کند. تحقیقات نشان داده است که استفاده از ویتامین C به شکل مصنوعی می تواند باعث افزایش وزن شود. ویتامین C بر متابولیسم تأثیر می گذارد و دسترسی به مولکول های چربی را از بین می برد و در نتیجه منجر به افزایش وزن می شود.

ویتامین دی

مانند نوع ویتامین فوق، حتی ویتامین D نیز منجر به افزایش وزن می شود. با این حال، این تأثیر در تعداد کمی از افراد شدید است، بیشتر از این، این ویتامین ابتدا وزن را متعادل می کند قبل از اینکه منجر به افزایش وزن شود. بنابراین، هنگام مصرف این ویتامین مراقب باشید.

همچنین جذب ویتامین D باعث افزایش ساختار استخوان می شود. مطالعات مختلف نقش حیاتی ویتامین D را در مدیریت وزن و بهبود وضعیت سلامت نشان داده‌اند. این ویتامین ظرفیت بدن برای جذب کلسیم را افزایش می‌دهد که به نوبه خود باعث افزایش وزن استخوان و افزایش وزن می‌شود.

[همچنین بخوانید: آیا ویتامین D می تواند باعث ریزش مو شود؟]

دلایل افزایش وزن به دلیل مصرف ویتامین ها چیست؟

دلیل اصلی افزایش وزن به دلیل مصرف ویتامین، افزایش سرعت متابولیسم است. به دلیل افزایش متابولیسم اشتها نیز افزایش می یابد که به نوبه خود منجر به افزایش مصرف غذا و افزایش وزن می شود.

نکاتی برای مدیریت افزایش وزن

آب بیشتری بنوشید
به غذاهایی که چربی های انباشته شده را کاهش می دهند مانند غذاهای فیبردار وابسته باشید.
غذاهایی بخورید که عضلات را افزایش می دهند نه چربی
در حد متوسط ​​بنوشید و سیگار را ترک کنید.
فعالیت بدنی داشته باشید
خوب بخوابید و استرس را کاهش دهید

اگر احساس می کنید وزن بدن شما به دلیل مصرف ویتامین افزایش یافته است، آن ویتامین ها را کاهش دهید. به ویتامین‌های موجود در فهرست ویتامین‌هایی که باعث کاهش وزن می‌شوند، توجه داشته باشید. قبل از شروع استفاده از مکمل های ویتامینی باید با پزشک مشورت کنید.

برای امتیاز دادن کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *