سلامت و زیبایی

حرکات ورزشی برای تنگی واژن

حرکات ورزشی برای تنگی واژن

توانایی بافت واژن برای کشش و سپس بازگشت به همان اندازه ممکن است با افزایش سن و پس از زایمان کمی تغییر کند، اما چنین تغییراتی به تغییرات در عضلات کف لگن نسبت داده می شود.نوسانات هورمونی و فشار فیزیکی یا استرس بر روی واژن و سایر اندام های لگنی می تواند منجر به شلی واژن شود. بازیابی قدرت عضلات کف لگن می تواند به آنها کمک کند تا به حالت طبیعی خود بازگردند.عضلات کف لگن را می توان با کنترل استرس و محدود کردن فشارهای غیرضروری با پرهیز از بلند کردن وزنه های سنگین و انجام حرکات ورزشی برای تنگی واژن قوی تر نگه داشت.

ورزش هایی که می توانند عضلات واژن را تقویت کنند عبارتند از:

 

1.ورزش کگل برای تنگی واژن

یکی از توصیه شده ترین و محبوب ترین روش های سفت کردن واژن است. تمرین بستن و رها کردن همان چیزی است که تمرین کگل را تشکیل می دهد. تمرین کگل عمل درگیر شدن عضلات کف لگن، نگه داشتن 5 تا 10 ثانیه و رها شدن است. این کار حدود 5 تا 10 بار پشت سر هم و چند بار در روز انجام می شود. عضلات کف لگن به این دلیل قوی تر می شوند و در نتیجه به سفت شدن واژن کمک می کنند.

ورزش کگل برای تنگی واژن

2.داشتن رابطه عالی

برای تقویت عضلات کف لگن فوق العاده است و به اندازه تمرینات کگل موثر است.  انقباضاتی که یک زن هنگام رسیدن به ارگاسم ایجاد می کند، تقویت کننده ایده آلی برای عضلات واژن است. دیواره های واژن در فواصل تقریباً 0.8 ثانیه ای منقبض می شوند و سپس با فروکش کردن اوج شل می شوند.

 

3. تاثیر اسکات بر واژن

حرکت اسکات برای تقویت کف لگن و سفت کردن واژن خوب است. ایستاده با پاهای باز و باسن بیرون، باید مانند نشستن روی نیمکت پایین بیایند. سپس بالا بروید، مدتی بایستید و سپس دوباره چمباتمه بزنید و بنشینید.

 

حرکت ورزشی اسکات برای تنگی واژن

 

4.ورزش یوگا

ممکن است ناشی از اثرات آرامش‌بخش آن، نحوه تمرکز آن بر حس، اثرات تقویت‌کننده لگن بسیاری از حرکات یوگا، بهبود تصور از خود ناشی از انجام ورزش، یا ترکیبی از این موارد باشد.

 

5. حرکت زیر شکم خابیده

تمرینی عالی برای سفت کردن واژن است که به تقویت عضلات لگن کمک می کند. صاف دراز بکشید و پشت را روی زمین بگذارید، عضلات شکم را منقبض کنید و به آرامی پاها را بدون خم کردن زانوها یکی پس از دیگری به سمت سقف بالا بیاورید. این واقعا به کارکردن عضلات کف لگن و درست و سفت نگه داشتن آنها کمک می کند.

حرکت زیز شکم خابیده برای تنگی واژن

 

6.دراز و نشست با توپ پزشکی

روش پیشرفته تر برای سفت کردن واژن است و برای کمک به بسته های شکمی نیز عالی است. در حالت نشسته با زانوهای خم شده و پاها روی زمین، به حالت دراز کشیدن و پشت روی زمین بروید. یک توپ طبی را در دستان کشیده نگه دارید، به آرامی بنشینید و عضلات شکم را به تدریج منقبض کنید.

درازنشست با توپ برای تنگی واژن

کسانی که وقتی برای انجام ورزشها ندارند میتوانند از شیاف تنگ کننده واژن استفاده کنند که بسیار موثر است.

 

 

برای امتیاز دادن کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *